• slide1
 

Okolí

V blízkosti  restaurace se nachází letní terasy, prodejny, půjčovny loděk a sportovních potřeb, zdravotní pohotovostní služba. Možnost rybaření, houbaření, turistika, cykloturistika…

Vranovská přehrada:

Vranovská pláž

je tradiční rekreační oblast. Teplota vody i kvalita vody ve Vranovské přehradě je jednou z nejlepších v celé ČR a poskytuje dobré podmínky pro koupání a vodní sporty. V okolí Vranovské přehrady můžete navštívit mnoho historických památek : zámek Vranov nad Dyjí, hrad Bítov, zříceninu hradu Cornštejn. Hodně kulturních i historických zážitků nabízí nedaleké město Znojmo, Jaroměřice nad Rokytnou, Telč, Slavonice, Moravské Budějovice a Jemnice. Pro zpestření Vašich zážitků z dovolené doporučujeme návštěvu termálních lázní v Laa an der Thaya a krokodýlí farmy v Karlově.

 

Cornštejn:

CornštejnCornštejn (něm. Zornstein) je zřícenina lichtenburského hradu nacházející se na katastrálním území Bítov, asi 8 km severozápadně od města Vranov nad Dyjí v okrese Znojmo na Moravě. Německý původ jména hradu značí hněv (Zorn) a kamenný hrad (Stein). V roce 2008 byl hrad v anketě čtenářů MF DNES a iDNES.cz vybrán jako nejromantičtější místo na jižní Moravě.

Hrad stojí na vysoké skalnaté šíji mohutného říčního ostrohu řeky Dyje, nedaleko ústí Želetavky, půldruhý kilometr JV od hradu Bítov. Říční údolí pod hradem je z části zatopeno Vranovskou přehradou. Svahy v okolí hradu Cornštejn, porostlé teplomilnou lesostepní vegetací, jsou chráněny jako přírodní rezervace o rozloze 18,6 ha.

 

Hrad Bítov:

BítovPrvní písemná zmínka o hradě Bítově pochází z 11. století. Kolem ostrohu, na němž Bítov stojí, se obtáčí meandr řeky Želetavky, která se posléze vlévá do Dyje. Hlavní úlohou hradu bylo střežit jižní hranici země. Po vymření Přemyslovců hrad vlastnili Lichtemburkové, kteří nechali postavit hradní kapli, základ dnešního paláce, vstupní věže a jižní křídlo. Dalšími držiteli hradu byli Strejnové ze Švarcenavy či Jankovští z Vlašimi. Jankovští založili místní zbrojnici. Když byl hrad v držení hrabat Daunů (1811-1863), došlo k jeho přestavbě do dnešní novogotické podoby. Interiéry Bítova jsou vyzdobeny iluzivní malbou (imitující například dřevo) či sbírkou obrazů z období romantismu. V části zpřístupněných prostor se nacházejí zoologické sbírky, které obsahují i vycpaniny psů různých plemen. Tento sbírkový materiál byl nashromážděn posledním majitelem Bítova, baronem Jiřím Haasem z Haasenfelsu, a jeho synem.

Pro obdivovatele historie: zámek Vranov nad Dyjí, hrad Bítov, zřícenina hradu Cornštejn, město Znojmo (Loucký klášter, muzeum..), Uherčice (zámek), Slavonice (UNESCO - historické náměstí, muzeum), Moravské Budějovice (zámek, muzeum řemesel), Jemnice (zámek, muzeum + muzeum čaje), atd.

 

Copyright © Livenza.cz! All right Reserve!
Design by : Kamil Stehlík  |  login